W Himalajach odnaleźli wolność – wystawa o wrocławskich himalaistach

Wrocław,Wanda Rutkiewicz,Krzysztof Wielicki,Freedom Climbers,Centrum Historii Zajezdnia
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

W Himalajach odnaleźli wolność – wystawa o wrocławskich himalaistach

W Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu otwarto niezwykłą wystawę zatytułowaną Freedom Climbers – Wrocławianie w Górach Wysokich. To fascynująca podróż przez historię polskiego himalaizmu, której bohaterowie – Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtyka i inni – nie tylko podbijali najwyższe szczyty świata, ale również zmagali się z wyzwaniami systemu komunistycznego.

Ekspozycja przenosi widza w realia lat 70. i 80., gdy polscy wspinacze, korzystając z prymitywnego sprzętu i własnej pomysłowości, pokonywali granice zarówno geograficzne, jak i polityczne. Wśród eksponatów znalazły się oryginalne przedmioty z wypraw, unikalne nagrania, a także dokumenty świadczące o inwigilacji wspinaczy przez Służbę Bezpieczeństwa.

„Ta wystawa to opowieść o wolności i pasji, które definiują Wrocław i jego mieszkańców” – mówi dr hab. Wojciech Kucharski, kurator ekspozycji.

Wystawa dostępna jest do 1 czerwca 2025 r., a wstęp do końca grudnia pozostaje bezpłatny. W ramach wydarzenia zaplanowano także warsztaty i spotkania z ekspertami górskimi.

[Best_Wordpress_Gallery id=”92″ gal_title=”Centrum Historii Zajezdnia”]


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry