Trzebnica, 17 marca 2025 – Rutynowa kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 45-letniego mężczyzny, który przewoził narkotyki ukryte w samochodzie. Policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę w obudowie drążka zmiany biegów.
Kontrola, która ujawniła więcej
W sobotę późnym wieczorem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Początkowo kierowca wydawał się spokojny, jednak jego nerwowe zachowanie wzbudziło czujność mundurowych. Szybko okazało się, że nie bez powodu.
Już w pierwszej chwili policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Postanowili przeszukać pojazd i wkrótce natrafili na ukryte w obudowie drążka zmiany biegów woreczki strunowe. Znajdował się w nich biały proszek oraz susz roślinny.
Zatrzymanie i zarzuty
45-letni kierowca, mieszkaniec powiatu trzebnickiego, został zatrzymany i przewieziony na komendę. Przeprowadzone na miejscu badania potwierdziły, że odnalezione substancje to amfetamina i marihuana. Według wstępnych ustaleń zabezpieczona ilość pozwalałaby na przygotowanie kilkunastu porcji narkotyków.
Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Zgodnie z przepisami prawa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Czytaj dalej
Powiązany temat
Śledztwo w toku
Sprawa jest nadal badana przez śledczych. Policja nie wyklucza, że zatrzymany mógł mieć związek z dalszą dystrybucją narkotyków.
Źródło informacji: KPP w Trzebnicy
Czytaj dalej
Ten temat ma ciąg dalszy
Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.
