Moustapha M’Baye wraca do Gdańska: „To dla mnie coś więcej niż tylko powrót”

Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Moustapha M’Baye wraca do Gdańska: „To dla mnie coś więcej niż tylko powrót”

Po niemal dziesięciu latach przerwy Moustapha M’Baye ponownie zawitał do Gdańska. Znany środkowy siatkarski dołącza do Trefla Gdańsk z drużyny Jastrzębskiego Węgla, z którą zdobył dwa tytuły Mistrza Polski oraz dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Ligi Mistrzów. – „Wracam do Gdańska, do mojego domu. Jestem stąd, tu się wychowałem, więc jest to dla mnie coś więcej niż tylko powrót” – mówi Moustapha M’Baye.

fot. Trefl Gdańsk / 058sport.pl

M’Baye, rodowity gdańszczanin, rozpoczynał swoją karierę sportową w młodzieżowych grupach Trefla Gdańsk, a w latach 2011-2015 grał w seniorskim zespole. W swojej bogatej karierze reprezentował barwy wielu drużyn, w tym Krishome KPS Września, PSG KPS Siedlce, AZS Częstochowa, PSG Stal Nysa i Cuprum Lubin. W połowie sezonu 2022/2023 dołączył do Jastrzębskiego Węgla, gdzie grał przez półtora roku, zdobywając cenne doświadczenie i trofea.

Do najważniejszych osiągnięć Moustaphy M’Baye należą: Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski z Treflem Gdańsk w 2015 roku, złoto pierwszoligowych rozgrywek z AZS-em Częstochowa w sezonie 2017/2018, srebro TAURON 1.Ligi ze Stalą Nysa w sezonie 2018/2019 oraz złoto i awans do PlusLigi rok później. Ostatnie dwa sezony przyniosły M’Baye największe sukcesy – z Jastrzębskim Węglem wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski i dwukrotne wicemistrzostwo Ligi Mistrzów.

  • „Minęła prawie dekada, wiele rzeczy się zmieniło, ale także ja się zmieniłem. W pewnych aspektach dojrzałem, nabrałem również doświadczenia na polskich i europejskich parkietach. Nie mogę się doczekać, by rozpocząć już nowy sezon i sięgać z drużyną po wspólne cele” – dodaje Moustapha M’Baye. – „Chciałbym jak najlepiej reprezentować Gdańsk. To jest dla mnie priorytet, jako gdańszczanina. Wspólnie będziemy walczyć na boisku, a naszą pozytywną energię będzie można odczuć i zobaczyć” – zakończył.

Radość z powrotu Moustaphy M’Baye do Trefla Gdańsk wyraził również prezes klubu, Dariusz Gadomski. – „Jest mi niezmiernie miło powitać kolejnego zawodnika, rodowitego gdańszczanina – Moustaphę M’Baye. To niezwykle pozytywny i inteligentny zawodnik, który w ostatnich sezonach potwierdził swoje umiejętności i talent. Ostatnie dwa sezony w Jastrzębiu były zwieńczeniem jego pracy. W wielu spotkaniach, w kluczowych momentach okazywał się ‘game changerem’. Ponadto ‘Musti’ jest typem ‘atmosferowicza’ i na pewno wprowadzi wiele dobrego do szatni” – podkreślił Gadomski.

Moustapha M’Baye podpisał z Treflem Gdańsk trzyletni kontrakt.

Czytaj dalej

Powiązany temat

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z klubem mają także: atakujący Aliaksei Nasevich, rozgrywający Lukas Kampa i Kamil Droszyński, środkowy Janusz Gałązka, przyjmujący Piotr Orczyk i Jakub Czerwiński oraz libero Voitto Koykka. Nowe kontrakty podpisali: przyjmujący Rafał Sobański, środkowy Bartłomiej Mordyl oraz powracający Moustapha M’Baye.


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry