Brak zgłoszeń dotyczących deportacji Polaków z USA

brak jeszcze informacji o tym ze sa juz pierwsi deportowani polacy z usa
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Ambasada RP w Waszyngtonie nie otrzymała zgłoszeń związanych z deportacjami – wynika z odpowiedzi placówki na wniosek o dostęp do informacji publicznej. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi administracji prezydenta USA o możliwych deportacjach nielegalnych imigrantów, do polskiej ambasady nie wpłynęły żadne sygnały o zagrożeniu dla obywateli RP.

Ambasada potwierdziła, że do tej pory nie odnotowano próśb o pomoc, zapytań ani oficjalnych zgłoszeń dotyczących potencjalnych deportacji Polaków przebywających w Stanach Zjednoczonych. Jak zaznaczono, nie ma również informacji o jakichkolwiek Polakach zgłoszonych do deportacji w waszyngtońskim okręgu konsularnym.

Polska służba konsularna zapewnia jednak, że na bieżąco monitoruje sytuację i w razie potrzeby jest gotowa do podjęcia działań.

Źródło informacji MSZ


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry