Nowe bony na laptopy dla nauczycieli klas I-III i szkół ponadpodstawowych

laptopy dla nauczycieli
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Nowe bony na laptopy dla nauczycieli klas I-III i szkół ponadpodstawowych

Rząd zaprezentował projekt nowego rozporządzenia, które przewiduje rozszerzenie programu bonów na zakup laptopów dla nauczycieli. Tym razem wsparciem objęci zostaną nauczyciele klas I-III szkół podstawowych oraz nauczyciele szkół ponadpodstawowych. Niestety, program wciąż nie obejmuje nauczycieli wychowania przedszkolnego.

W projekcie opublikowanym przez Rządowe Centrum Legislacji wskazano, że do programu kwalifikują się nauczyciele zatrudnieni na dzień 30 września 2023 roku w szkołach publicznych i niepublicznych, zarówno podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Program ma być finansowany ze środków publicznych i opiera się na założeniach Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Głównym celem jest wzmocnienie odporności szkół na sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia COVID-19.

Reklama
Reklama

Jak zaznaczono w uzasadnieniu projektu, laptopy mają kluczowe znaczenie w realizacji podstawy programowej. Mają one wspierać nauczycieli zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w pracy w domu. Wskazano, że kompetencje w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych są niezbędne dla efektywnego nauczania.

Program jednak nie obejmuje nauczycieli wychowania przedszkolnego. Ministerstwo tłumaczy tę decyzję ograniczeniami budżetowymi i skupieniem się na szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Wnioski o wsparcie będzie można składać od 22 stycznia 2025 roku przez 30 dni. Szczegóły dotyczące procedury mają być dostępne wkrótce.
Źródło informacji PAP/GOV.pl


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry