Pierwsze domowe zwycięstwo #VolleyWrocław w sezonie 2024/2025

Written by on 08/10/2024

Pewne 3:0 nad ITA TOOLS Stal Mielec

W poniedziałkowy wieczór drużyna #VolleyWrocław rozegrała pierwszy mecz domowy sezonu 2024/2025 w Hali Orbita, pokonując zespół ITA TOOLS Stal Mielec wynikiem 3:0 (25:20, 26:24, 25:23). Mecz był jednocześnie debiutem trenera Bartłomieja Dąbrowskiego przed wrocławską publicznością.

#VolleyWrocław,ITA TOOLS Stal Mielec,sezon 2024/2025,Hala Orbita,siatkówka kobiet,Bartłomiej Dąbrowski,Diaris Perez,Wiktoria Kowalska,Martyna Łazowska,wygrana 3:0,debiut trenera,mecz domowy,sport,emocje,MVP

#VolleyWrocław

Przebieg meczu:

• Pierwszy set: Zespół z Wrocławia rozpoczął mocno, szybko uzyskując przewagę dzięki skutecznym atakom, zwłaszcza nowym zawodniczkom – Diaris Perez i Wiktorii Kowalskiej. Chociaż Gabriela Ponikowska z drużyny Stal Mielec próbowała przełamać dominację gospodarzy, wrocławianki utrzymały kontrolę do końca seta.
  • Drugi set: Początkowe prowadzenie Volley Wrocław zostało zniwelowane przez błędy i skuteczność mielczanek. Gra była wyrównana i zacięta, o czym świadczy końcowy wynik 26:24. Kluczowy punkt zdobyła Anna Lewandowska.
  • Trzeci set: Mielczanki wyszły na prowadzenie 10:6, ale seria udanych zagrywek Anny Lewandowskiej pozwoliła gospodarzom odwrócić sytuację. Pomimo dalszych prób Stal Mielec, Volley Wrocław zdołał doprowadzić do remisu 23:23, po czym decydujące punkty zdobyły Anna Bączyńska i Oliwia Sieradzka. Po wideoweryfikacji, ostatni atak mielczanek okazał się być autowy, co przypieczętowało zwycięstwo gospodarzy.

Najlepsza zawodniczka (MVP) meczu została Martyna Łazowska, rozgrywająca, która zdobyła 4 punkty – 3 blokiem oraz 1 zagrywką.

Skład #VolleyWrocław: Lewandowska (5), Łazowska (4), Gawlak (8), Bączyńska (10), Perez (14), Kowalska (13), Pawłowska (libero), Stronias (6) oraz Gancarz.