Test toru na PGE Narodowym już 14 maja. Juniorzy otworzą drogę do wielkiego ścigania w SGP Warsaw 2025

warsaw na pge narodowym
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Już w środę, 14 maja o godz. 15:00, na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się tradycyjny test toru przed jedną z najbardziej oczekiwanych rund cyklu FIM Speedway Grand Prix – ORLEN OIL FIM SGP of Poland – Warsaw 2025. To właśnie ten sprawdzian nawierzchni stanie się preludium do ścigania z udziałem światowej czołówki żużla.

Na tor wyjadą juniorzy powołani przez trenera Rafała Dobruckiego oraz Polski Związek Motorowy, którzy zostali podzieleni na pięć par i wezmą udział w piętnastobiegowej symulacji zawodów. Przed rywalizacją zawodnicy odbędą dwie sesje treningowe, co daje im niepowtarzalną szansę jazdy po najbardziej prestiżowym torze w kraju.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Jak mówi jeden z organizatorów, „to wydarzenie to nie tylko test nawierzchni – to także promocja młodych talentów, którzy w najbliższych latach mogą stać się bohaterami światowego żużla”.

Nie zabraknie odniesień do przeszłości. W poprzednich edycjach testów błysnęli zawodnicy, którzy dziś należą do krajowej czołówki:

  • 2024: Kacper Halkiewicz, Antoni Mencel

  • 2023: Jakub Krawczyk, Antoni Mencel

  • 2022: Mateusz Cierniak, Damian Ratajczak

  • 2019: Igor Kopeć-Sobczyński, Karol Żupiński

Tegoroczna runda Grand Prix na PGE Narodowym odbędzie się 17 maja. Polska będzie gospodarzem aż trzech rund cyklu FIM SGP 2025, a warszawski turniej będzie jednym z jego kluczowych momentów. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest ORLEN OIL, wspierający m.in. Bartosza Zmarzlika – pięciokrotnego mistrza świata na żużlu.


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry