Tie-break wreszcie dla Trefla Gdańsk. Bezcenna wygrana z beniaminkiem

Written by on 15/10/2024

Trefl Gdańsk po zaciętym meczu z Nowak-Mosty MKS Będzin wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w tie-breaku tego sezonu, pokonując gospodarzy 3:2. Spotkanie, które trwało prawie trzy godziny, było pełne emocji i zwrotów akcji. MVP meczu został Jakub Jarosz, zdobywając 27 punktów, co było kluczowe dla zwycięstwa jego zespołu.

Trefl Gdańsk,Nowak-Mosty MKS Będzin,PlusLiga,tie-break,Jakub Jarosz,MVP,zwycięstwo,emocjonujący mecz,siatkówka,blok,as serwisowy,Piotr Orczyk,Damian Schulz,M'Baye,ERGO ARENA,PSG Stal Nysa,tabela PlusLigi,przełomowy mecz

Od samego początku mecz był wyrównany. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Będzina dzięki świetnej grze Brandona Koppersa oraz szczęśliwym zagraniom Damiana Schulza, który zdołał zaskoczyć przeciwników kilkoma asami serwisowymi. Druga partia przyniosła odpowiedź gości z Gdańska, którzy zdominowali grę dzięki doskonałej postawie Jakuba Jarosza oraz M’Baye, który zakończył seta efektownym blokiem.

Trzeci set to kolejne prowadzenie gospodarzy, które jednak zostało mocno nadgryzione przez „gdańskie lwy”. Mimo to, po nerwowej końcówce, Będzin znów wyszedł na prowadzenie 2:1. Jednak w czwartym secie Trefl Gdańsk odzyskał inicjatywę, głównie dzięki fenomenalnej formie Jarosza, którego serwisy i ataki były nie do zatrzymania. „Lwy” doprowadziły do tie-breaku, w którym po wyrównanej walce, zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ostatecznie, skuteczny blok dał Treflowi zwycięstwo 15:10 w piątym secie, co pozwoliło drużynie awansować do czołowej ósemki PlusLigi. Było to niezwykle ważne zwycięstwo dla drużyny z Gdańska, która w tym sezonie wielokrotnie mierzyła się z tie-breakami, ale dopiero teraz odniosła sukces.

Następne spotkanie Trefl Gdańsk rozegra w niedzielę 20 października o godz. 14:45, a ich przeciwnikiem w ERGO ARENIE będzie PSG Stal Nysa.