Triumf Indykpol AZS Olsztyn nad GKS Katowice

Indykpol AZS Olsztyn,GKS Katowice,siatkówka,zwycięstwo,Jan Hadrava,MVP,liga,Kortowo,Moritz Karlitzek
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Triumf Indykpol AZS Olsztyn nad GKS Katowice: Wygrana 3:1 w emocjonującym starciu na wyjeździe

Siatkarze Indykpol AZS Olsztyn odnieśli kluczowe zwycięstwo, pokonując GKS Katowice 3:1 w meczu, który miał być dla obu ekip przełomowy. Obie drużyny, walcząc o wyjście z dolnych pozycji tabeli, przystąpiły do rywalizacji z wielkim zaangażowaniem. Ostatecznie to akademicy z Kortowa wyszli zwycięsko z tego starcia, a MVP spotkania został Jan Hadrava.

Indykpol AZS Olsztyn,GKS Katowice,siatkówka,zwycięstwo,Jan Hadrava,MVP,liga,Kortowo,Moritz Karlitzek

Spotkanie w Katowicach od samego początku zapowiadało się emocjonująco. Dla siatkarzy z Olsztyna, ten pojedynek miał wartość „sześciu punktów”, o czym przed meczem mówił kapitan zespołu, Jan Hadrava: „Czeka nas sporo pracy, aby ustabilizować grę. Mecz w Katowicach będzie dwa razy ważniejszy niż zawsze.”

Reklama

Zwycięstwo wypracowane w czterech setach

Pierwszy set należał do gości – mocne ataki Hadravy i Szerszenia pozwoliły ekipie z Kortowa przejąć kontrolę i zakończyć partię wynikiem 25:20. W drugiej odsłonie jednak GKS postawił opór, zmuszając akademików do walki. Końcówka seta okazała się popisem Eemiego Tervaporttiego, fińskiego rozgrywającego Olsztyna, który swoimi zagraniami doprowadził do zwycięstwa 25:22.

Trzeci set przyniósł zaskakujące emocje, gdy olsztynianie, prowadząc 23:20, zaczęli popełniać błędy, co skutecznie wykorzystał zespół z Katowic. GKS wygrał 26:24, przedłużając swoje nadzieje na odwrócenie losów meczu. Jednak czwarty set to pełna dominacja olsztyńskich siatkarzy – dzięki szybkiemu prowadzeniu 8:2, a później konsekwentnej grze, Indykpol AZS zwyciężył 25:11, zamykając spotkanie wynikiem 3:1.

Reklama
Reklama
Reklama

Indykpol AZS Olsztyn,GKS Katowice,siatkówka,zwycięstwo,Jan Hadrava,MVP,liga,Kortowo,Moritz Karlitzek

Kapitan drużyny i plan na przyszłość

Po meczu Moritz Karlitzek, jeden z filarów Indykpolu, nie krył zadowolenia: „To jest dla nas w tym momencie najważniejsze. W trzecim secie było nam ciężko, ale przetrwaliśmy trudny moment. Zrealizowaliśmy nasz cel na ten mecz.”

Teraz siatkarze Indykpol AZS Olsztyn przygotowują się do kolejnego wyzwania – meczu z PGE Projektem Warszawa, który odbędzie się 8 listopada o 20:30 w Olsztynie.

 


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry