Wakacyjny koszmar w Chorwacji. 34-latka straciła ponad 800 euro przez oszustów

1 456385
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Ponad 800 euro – tyle straciła 34-letnia mieszkanka gminy Łuków, która chciała spędzić urlop w wymarzonej willi nad Adriatykiem. Znalazła w sieci atrakcyjną ofertę wynajmu w Chorwacji, opatrzoną profesjonalnymi zdjęciami i zachęcającym opisem. Kontaktowała się z rzekomą właścicielką, podpisała umowę i przelała zaliczkę – najpierw 500, a potem kolejne 300 euro.

Po przejechaniu ponad 1500 kilometrów razem ze znajomymi, na miejscu spotkało ją brutalne rozczarowanie. – „Zdjęcia i opis naszej posiadłości wykorzystali oszuści. Nie jesteście pierwszymi, którzy przyjechali bez prawdziwej rezerwacji” – usłyszała od prawdziwych właścicieli.

Po powrocie do Polski kobieta zgłosiła sprawę policji. Funkcjonariusze z Łukowa przypominają, że podobnych przypadków jest coraz więcej. – Przestępcy potrafią doskonale podszyć się pod istniejące obiekty noclegowe, posługując się sfałszowanymi dokumentami i fikcyjnymi umowami – ostrzegają mundurowi.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, jak chronić się przed wakacyjnymi oszustami:

Rozsądek i dokładne sprawdzenie oferty mogą uchronić przed zmarnowanym urlopem i stratą pieniędzy.

Źródło: KWP w Lublinie


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry