Wrocław buduje przyszłość onkologii

onkologia we wroclawiu otrzyma 300 milionow
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Wrocław buduje przyszłość onkologii. Blisko 300 mln zł na rozwój DCOPiH

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii (DCOPiH) we Wrocławiu pozyskało niemal 300 milionów złotych z Funduszu Medycznego na realizację jednego z najważniejszych projektów zdrowotnych w Polsce. Środki przeznaczone zostaną m.in. na budowę nowoczesnego laboratorium diagnostyki molekularnej oraz zakup najnowszego sprzętu medycznego, który ma znacząco podnieść jakość diagnostyki i terapii.

Co zmieni inwestycja?

Nowe laboratorium genetyczne, które powstanie w ramach projektu, ma stać się najnowocześniejszym tego typu ośrodkiem w kraju. Dzięki niemu możliwa będzie szybsza i bardziej precyzyjna diagnostyka nowotworów, a pacjenci z Dolnego Śląska zyskają dostęp do spersonalizowanych metod leczenia.

Reklama
Reklama

Projekt jest częścią większej inwestycji – budowy Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. To największe przedsięwzięcie w historii regionu w obszarze ochrony zdrowia. Obiekt, w którym skonsolidowane zostaną trzy dotychczasowe placówki (Dolnośląskie Centrum Onkologii, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc i Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych), powstaje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem harmonogramu.

Reklama
Reklama

Czytaj dalej

Powiązany temat

Reklama
Reklama

Głos samorządu i dyrekcji

To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie najwyższego poziomu przygotowania projektu przez DCOPiH. Tworząc nowy Szpital, budujemy przyszłość onkologii. To inwestycja, która stworzy mieszkańcom Dolnego Śląska najwyższej jakości warunki lecznictwa w walce z chorobami nowotworowymi – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Paweł Zawadzki, zastępca dyrektora ds. rozwoju DCOPiH, dodaje: – Druga najwyższa ocena w kraju to dowód na strategiczne znaczenie tego projektu dla całego systemu ochrony zdrowia. Dzięki inwestycji powstanie ośrodek, w którym szybka diagnostyka molekularna i nowoczesne terapie onkologiczne będą standardem.

Wyróżnienie w skali kraju

Do konkursu Ministerstwa Zdrowia w ramach Funduszu Medycznego zgłoszono 57 projektów z całej Polski. Wrocławskie centrum znalazło się na drugim miejscu w rankingu, zdobywając wyjątkowo wysoką ocenę.


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry