Wrocław mówi „dość” hejtowi

gra 5738
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Wrocław mówi „dość” hejtowi. Rusza kampania „HejTy, Reaguj!”

We Wrocławiu wystartowała szeroko zakrojona kampania społeczna „HejTy, Reaguj!”, której celem jest walka z hejtem i cyberprzemocą. Akcja, organizowana wspólnie przez miasto i Fundację Dobry Hasztag, ma uświadamiać młodzieży, rodzicom i nauczycielom, jak wielką siłę mają słowa i dlaczego reakcja na hejt jest tak ważna.

Nie możemy dłużej milczeć. Hejt nie dzieje się „gdzieś w internecie”, on dzieje się tu, obok nas – w szkołach, na korytarzach, w grupach i wiadomościach. To, co dla jednych jest tylko komentarzem, dla innych może być początkiem depresji, a nawet tragedii – podkreśla Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia

gra 5756

2025.09.10-HejTy-Reaguj-komunik.

Statystyki są alarmujące: 75% uczniów doświadcza hejtu rówieśniczego, 80% nastolatków nie wierzy w pomoc dorosłych, a co piąty młody człowiek zmaga się z depresją. W 2024 roku w Polsce odnotowano ponad 2 tysiące prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży, z czego 127 zakończyło się śmiercią. – Dlatego ta kampania jest konieczna. Nie możemy udawać, że wszystko jest w porządku – zaznacza Jacek Fereńczuk, prezes Fundacji Dobry Hasztag

2025.09.10-HejTy-Reaguj-komunik…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ramach akcji odbędą się warsztaty, spotkania z psychologami i zajęcia w szkołach. Na ulicach pojawi się także wyjątkowy autobus „HejtOff” – mobilna strefa wsparcia, w której uczniowie będą mogli anonimowo porozmawiać z ekspertami o hejcie i emocjach.

Miasto przygotowało również „Informator Wsparcia” – ponad 70-stronicowe kompendium praktycznej wiedzy dostępne online na stronie wroclaw.pl/informator-wsparcia. Zostało ono podzielone na trzy ścieżki: dla młodzieży, rodziców i nauczycieli, z jasnymi wskazówkami, gdzie i jak szukać pomocy. – Reagowanie zaczyna się od wiedzy – podkreśla Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

2025.09.10-HejTy-Reaguj-komunik…

Kampania potrwa do października, a jej kulminacją będzie wielkie wydarzenie w Hali Stulecia, podczas którego spotka się 5 tysięcy uczniów, eksperci i influencerzy. Towarzyszyć jej będą wrocławskie krasnale – symbol otwartości i uśmiechu – które na ten czas stały się ambasadorami walki z hejtem.

Podsumowanie
„HejTy, Reaguj!” to nie tylko hasło, ale apel o wspólne działanie. Organizatorzy chcą pokazać, że każda reakcja – nawet krótki sprzeciw wobec obraźliwego komentarza – może być początkiem realnej zmiany.


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Powiązany temat

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry