ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bezbłędna w Gdańsku – pewne zwycięstwo 3:0

Written by on 05/10/2024

Siatkarze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnieśli przekonujące zwycięstwo w Gdańsku, pokonując Trefl Gdańsk 3:0. Choć mecz był zacięty, szczególnie w pierwszym secie, w którym wynik rozstrzygnął się na przewagi 28:26, kędzierzynianie nie dali rywalom szans na wygranie choćby jednego seta.

Spotkanie rozpoczęło się wyrównaną grą, a gospodarze szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (3:1). ZAKSA jednak błyskawicznie odpowiedziała, a ich kluczowi zawodnicy, tacy jak Igor Grobelny, Mateusz Rećko i Andreas Takvam, zaprezentowali znakomitą formę. Po intensywnej walce w pierwszym secie, zakończonym wynikiem 28:26, goście zdołali utrzymać kontrolę nad przebiegiem meczu.

W drugim secie, mimo falstartu (0:4), ZAKSA szybko wyrównała, dzięki solidnej grze blokiem i skutecznym atakom, zwłaszcza Grobelnego i Rećko. Zespół z Kędzierzyna-Koźla nie pozwolił rywalom rozwinąć skrzydeł, a ich przewaga rosła wraz z błędami własnymi Trefla. Ostatecznie wygrali seta 25:22.

Ostatni set również był wyrównany, ale to ZAKSA miała więcej zimnej krwi w decydujących momentach. Zagrania Davida Smitha oraz as Marcina Janusza w końcówce zapewniły zwycięstwo 25:23 i komplet punktów dla Kędzierzyna-Koźla.

Podopieczni Andrei Gianiego pokazali nie tylko doskonałą skuteczność w ataku, ale również konsekwencję w obronie, co pozwoliło im odnieść zasłużone zwycięstwo na trudnym terenie.