Znani sportowcy o polityce i podziałach: „Polska się dzisiaj dzieli, a polityka to ring”

473530408 gwiazdy wybory 1
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Choć emocje po niedawnych wyborach prezydenckich jeszcze nie opadły, a kraj nadal żyje komentarzami i kolejnymi informacjami o nieprawidłowościach w komisjach, głos zabrali też ci, którzy dotychczas trzymali się z dala od polityki — znani sportowcy i trenerzy.

„Polityka to nie mój świat” – mówi Iwona Guzowska

Wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu, Iwona Guzowska, jak sama podkreśla, nie angażuje się w życie polityczne, ale nie ukrywa zaniepokojenia tym, co dzieje się w społeczeństwie. W rozmowie z agencją Newseria mówi:

– Trzymam się od polityki bardzo daleko. Dla mnie ważne jest, by ludzie potrafili się słuchać i szanować swoje różnice. Tego dziś brakuje – podkreśla Guzowska.

Jej zdaniem polityka coraz mocniej wpływa na relacje społeczne i pogłębia podziały, które są widoczne na każdym poziomie.

Czytaj dalej

Powiązany temat

Qczaj: „Polityka stała się ringiem”

Znany trener personalny Qczaj, choć z dumą przyznaje się do patriotyzmu i udziału w wyborach, z rozczarowaniem mówi o stylu debaty publicznej:

– Polityka stała się ringiem. Zamiast rozmowy mamy nieustające awantury. Uważam, że niektórzy, którzy dziś czują się zwycięzcami, są tak naprawdę największymi przegranymi – zaznacza.

Choć zapewnia, że sam nie uzależnia swojego życia od tego, kto rządzi, to jako przedsiębiorca – płacący składki i podatki – uważa, że nie da się całkowicie uciec od polityki.

– Moje życie jest w moich rękach, nie w rękach żadnego prezydenta – dodaje.

Janikowski: „Niech będzie po prostu lepiej”

Głos zabrał również Damian Janikowski, brązowy medalista olimpijski w zapasach, który także spełnił swój obywatelski obowiązek, choć – jak zaznacza – nie chce mówić, na kogo głosował.

– Polska się dzisiaj dzieli. Kto by nie wygrał, zawsze połowa społeczeństwa będzie niezadowolona – mówi z żalem.

Janikowski wskazuje na realne przełożenie politycznych emocji z poziomu centralnego na codzienne życie społeczne. I choć polityki się nie ima – jak przystało na byłego żołnierza i sportowca – to ma nadzieję, że po wyborach coś się poprawi.

– Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Tyle mogę powiedzieć – kończy z dystansem.


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry