Polki zaniedbują profilaktykę raka piersi

profilaktyka,rak piersi,badanie USG,samobadanie piersi,ginekolog,raport,Kliniki.pl,zdrowie kobiet,świadomość zdrowotna
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Polki zaniedbują profilaktykę raka piersi: alarmujące wyniki najnowszego raportu

Z najnowszego raportu „Polka u ginekologa 2024” wynika, że polskie kobiety wciąż zbyt rzadko dbają o profilaktykę raka piersi, co może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Zaledwie 26,7% Polek wykonuje badanie USG piersi przynajmniej raz w roku, a aż 38,1% kobiet nie robi tego wcale lub wykonuje je nieregularnie. Równie alarmujący jest fakt, że 40,3% kobiet nie pamięta o regularnych badaniach piersi u ginekologa, a niemal połowa Polek rzadko wykonuje samobadanie.

profilaktyka,rak piersi,badanie USG,samobadanie piersi,ginekolog,raport,Kliniki.pl,zdrowie kobiet,świadomość zdrowotna

Raport podkreśla, że brak regularnych badań może skutkować wykryciem nowotworu w zaawansowanym stadium, co znacznie zmniejsza szanse na skuteczne leczenie. Mimo że świadomość dotycząca samobadania jest stosunkowo wysoka, regularność tych działań pozostawia wiele do życzenia, szczególnie wśród młodszych kobiet. Eksperci apelują o zwiększenie działań edukacyjnych, szczególnie wśród młodszych Polek, które często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń.

Reklama

Czytaj dalej

Powiązany temat

Reklama

profilaktyka,rak piersi,badanie USG,samobadanie piersi,ginekolog,raport,Kliniki.pl,zdrowie kobiet,świadomość zdrowotna profilaktyka,rak piersi,badanie USG,samobadanie piersi,ginekolog,raport,Kliniki.pl,zdrowie kobiet,świadomość zdrowotna

Pełny raport do pobrania na stronie https://polkauginekologa.pl


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry