GKS Tychy wygrywa z Zagłębiem po emocjonującej dogrywce

chw 7026jpg
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

W ramach 42. kolejki TAURON Hokej Ligi GKS Tychy pokonał EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 4:3 po dogrywce. Spotkanie obfitowało w efektowne bramki i dynamiczną walkę na lodzie. Choć gospodarze prowadzili na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, wyrównującą bramkę dla sosnowiczan zdobył Vaino Sirkia. W dogrywce decydujące trafienie zanotował Olli Kaskinen, zapewniając tyskiej drużynie zwycięstwo.

Bez niespodzianek w Nowym Targu, pewna wygrana Unii Oświęcim

W derbach Małopolski Re-Plast Unia Oświęcim nie dała szans Comarch Cracovii, zwyciężając 6:1. Kluczową rolę w meczu odegrał bramkarz Linus Lundin, który popisał się wieloma skutecznymi interwencjami. Z kolei w Nowym Targu KH Energa Toruń dominowała nad Podhalem, wygrywając 7:2.

Przerwa reprezentacyjna i prestiżowy turniej EIHC Sosnowiec Cup

Po zakończeniu 42. kolejki liga wchodzi w fazę przerwy reprezentacyjnej. Już w dniach 6-8 lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu odbędzie się turniej EIHC Sosnowiec Cup, w którym Polacy zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Węgier i Słowenii. To kluczowy sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Dywizji IA, które odbędą się w Rumunii pod koniec kwietnia.

Wyniki 42. kolejki TAURON Hokej Ligi:

Piatek, 31 stycznia

  • GKS Tychy – EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 4:3 (po dogrywce)
  • Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 2:7
  • Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 6:1

Czwartek, 30 stycznia

  • GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:2

[Best_Wordpress_Gallery id=”170″ gal_title=”Tauron Hokej 42″]


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry