PGE Projekt Warszawa triumfuje w Gdańsku
– Trefl przegrywa 1:3
W niedzielnym starciu PlusLigi Trefl Gdańsk musiał uznać wyższość PGE Projektu Warszawa, przegrywając 1:3. Mimo obiecującego początku i wygranej w pierwszym secie, gdańskie „lwy” nie zdołały powstrzymać dobrze dysponowanego wicelidera z Warszawy, który ostatecznie zgarnął komplet punktów.
Pierwszy set to widowisko pełne emocji i wyrównanej walki. Kluczowym momentem były dwa potężne bloki młodego Pawła Pietraszki na Bartłomieju Bołądziu, co pozwoliło gospodarzom na objęcie prowadzenia 18:13. Końcówka należała do Trefla, a seta zakończył efektowny blok Pietraszki.
Druga odsłona to dominacja gości. Już na starcie Kevin Tillie zaskoczył asem serwisowym, a skuteczny blok Jana Firleja zapewnił Projektowi bezpieczne prowadzenie. Gospodarze mieli trudności w ataku, co skrzętnie wykorzystywał MVP meczu Andrzej Wrona. Set zakończył się wynikiem 18:25.
Trzeci set przyniósł więcej walki, a atmosfera w ERGO ARENIE była gorąca. Trefl próbował przejąć inicjatywę, a świetna dyspozycja w bloku Moustaphy M’Baye pozwalała na chwilowe zbliżenie do rywali. Jednak końcówka należała do Projektu, który wygrał 25:20.
Czytaj dalej
Powiązany temat
Czwarty set to znów próby gospodarzy, ale po serii punktów dla gości przewaga Trefla została szybko zniwelowana. Ostatnia wymiana meczu, choć widowiskowa, zakończyła się punktem dla Warszawy, która triumfowała 25:21 i w całym meczu 3:1.
Dla Trefla najskuteczniejsi byli Rafał Sobański i Moustapha M’Baye, którzy zdobyli po 11 punktów. W szeregach Projektu błyszczeli Bartłomiej Bołądź z 20 punktami oraz Andrzej Wrona, który zanotował aż 15 „oczek” i został wybrany MVP.
Teraz gdańskie „lwy” czekają dwa mecze wyjazdowe – w Częstochowie i Olsztynie. Na powrót do ERGO ARENY kibice będą musieli poczekać do połowy grudnia, gdy Trefl zmierzy się z Cuprum Stilon Gorzów.
Czytaj dalej
Ten temat ma ciąg dalszy
Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.
