Sebastien Ogier przejmuje prowadzenie w Rallye Monte-Carlo po dramatycznym piątku

sébastien ogier radio dtr si202501240481
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Sebastien Ogier, dziewięciokrotny zwycięzca Rallye Monte-Carlo, udowodnił swoje mistrzowskie umiejętności, obejmując prowadzenie w piątkowy wieczór. Po czwartkowym pechowym incydencie, który kosztował go około 20 sekund, Ogier w piątek wrócił do gry i zakończył dzień z przewagą 12,6 sekundy nad drugim Elfynem Evansem.

Elfyn Evans, kolega zespołowy Ogiera z Toyoty GR Yaris Rally1, rozpoczął piątek jako lider, ale problemy na śliskich odcinkach górskich dróg odebrały mu prowadzenie. Podobny los spotkał Thierry’ego Neuville’a, który musiał zmierzyć się z uszkodzoną tylną zawieszką po błędzie na jednym z zakrętów.

„To dobry koniec dnia” – powiedział Ogier po ostatnim etapie piątkowego rajdu. „Musiałem naprawdę walczyć, aby wrócić do gry. Rano nie czułem się najlepiej, ale popołudniowe etapy okazały się przełomowe.”

Na uwagę zasługuje również postawa Adriena Fourmaux, który w swoim debiucie z Hyundaiem zdobył podium z niewielką stratą do Evansa. Dzień nie był jednak udany dla Grégoire’a Munstera, który musiał wycofać się z powodu problemów technicznych.

Czytaj dalej

Powiązany temat


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry