Trefl Gdańsk przegrał z PSG Stal Nysa po czterech setach, mimo dobrego początku meczu

Written by on 20/10/2024

W meczu rozgrywanym w Gdańsku, drużyna Trefla przegrała 1:3 z PSG Stal Nysa. Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla gospodarzy, którzy wygrali pierwszego seta 25:22. Dzięki solidnej grze Piotra Orczyka i Pawła Pietraszki Trefl utrzymywał przewagę. Jednak od drugiego seta Stal Nysa przejęła inicjatywę. W tej partii, blok Dominika Kramczyńskiego i skuteczność Michała Gierżota, MVP spotkania, pozwoliły gościom na kontrolowanie sytuacji na boisku.

Trefl walczył o powrót w trzecim secie, ale autowy atak Jakuba Jarosza oraz błędy w końcówkach zadecydowały o przegranej. W czwartym secie to znowu Orczyk próbował utrzymać gospodarzy w grze, jednak goście nie oddali przewagi, kończąc spotkanie wynikiem 21:25.

Pomimo porażki Trefl Gdańsk pokazał momenty dobrej gry, ale to Stal Nysa zdominowała końcówki setów, co przyczyniło się do ich zwycięstwa.

Trefl Gdańsk,PSG Stal Nysa,PlusLiga,siatkówka,Michał Gierżot,Paweł Pietraszko,Piotr Orczyk,porażka