XVII Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania za nami – lotnicze emocje w Szymanowie

Akademickie Mistrzostwa Polski,celność lądowania,szybowce,Aeroklub w Szymanowie,lotnictwo,studenci,zawody lotnicze
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

XVII Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania za nami – lotnicze emocje w Szymanowie

W dniach 21-22 września, na lotnisku Aeroklubu w Szymanowie odbyła się siedemnasta edycja Akademickich Mistrzostw Polski na celność lądowania. To coroczna impreza, która po raz kolejny przyciągnęła zarówno doświadczonych pilotów, jak i entuzjastów lotnictwa.

Zawody były skierowane głównie do studentów z przynajmniej podstawowym szkoleniem szybowcowym. Jednak organizatorzy zachęcali także tych, którzy nie mieli jeszcze doświadczenia, ale są zainteresowani szybownictwem. Każdy mógł zobaczyć spektakularne zmagania na żywo. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek.

XVII Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania za nami - lotnicze emocje w Szymanowie

W poprzednich latach mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem i tym razem również nie zabrakło emocji. Uczestnicy rywalizowali o jak największą precyzję lądowania, co wymagało nie tylko umiejętności technicznych, ale również koncentracji i opanowania.

To wydarzenie okazało się nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również doskonałą okazją do dzielenia się wspólną pasją i integracji studentów oraz miłośników lotnictwa. Aeroklub w Szymanowie, będący gospodarzem imprezy, od lat wspiera rozwój lotnictwa, organizując liczne wydarzenia i szkolenia.

Autor Rafał Chwaliński

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”Szybowcowe zawody Szymanow 2024″]


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry