ZAKSA triumfuje nad GKS Katowice: pewne zwycięstwo w Kędzierzynie-Koźlu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle,GKS Katowice,Igor Grobelny,PlusLiga,zwycięstwo ZAKSY,Bartosz Kurek,siatkówka,mecz,faza zasadnicza
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

ZAKSA triumfuje nad GKS Katowice: pewne zwycięstwo w Kędzierzynie-Koźlu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła kolejne zwycięstwo w PlusLidze, pokonując GKS Katowice 3:1 w meczu kończącym pierwszą rundę fazy zasadniczej. MVP spotkania został Igor Grobelny, który popisał się świetną grą zarówno w ataku, jak i w obronie.

Już w pierwszym secie gospodarze narzucili tempo gry. Mimo początkowej równowagi (4:4), ZAKSA dzięki punktowej zagrywce Rafała Szymury i skutecznej grze w bloku szybko objęła prowadzenie. Choć Katowiczanie zbliżyli się do stanu 21:20, końcówka należała do Igora Grobelnego, który zamknął partię asem serwisowym (25:20).

Drugi set przyniósł nieco więcej emocji. Goście skuteczniej unikali bloku ZAKSY, a ich atak prowadził Jakub Domagała. Problemy w przyjęciu i błędy własne gospodarzy doprowadziły do porażki w tej partii (20:25).

Trzecia odsłona była wyrównana aż do fazy kluczowej. David Smith i Bartosz Kurek konsekwentnie punktowali, co przechyliło szalę na korzyść ZAKSY (25:22).

Ostatni set przebiegał pod dyktando gospodarzy. Igor Grobelny i Jakub Szymański pokazali klasę w ataku, a Bartosz Kurek przypieczętował zwycięstwo. Ostatecznie ZAKSA wygrała pewnie 25:17, zdobywając komplet punktów.

Czytaj dalej

Powiązany temat


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry