Zatrzymany po kradzieży laptopów i tabletów z lubelskiej szkoły

Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Zatrzymany po kradzieży laptopów i tabletów z lubelskiej szkoły

 

Włamanie do jednej ze szkół w Zamościu (Lubelskie) zakończyło się aresztowaniem 41-letniego mężczyzny, który odpowie za kradzież laptopów o wartości 7 tysięcy złotych. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak podejrzany ukradł telefon z mieszkania 27-latka, co doprowadziło do jego zatrzymania.

Reklama
Reklama

Informacje na temat zajścia podała asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Według relacji funkcjonariuszy 27-latek zgłosił kradzież telefonu wartego ponad 6 tysięcy złotych, który został zabrał podczas niezamkniętych drzwi mieszkania. Policja szybko zareagowała, zatrzymując 41-latka, przy którym odnaleziono skradziony telefon.

Reklama

Czytaj dalej

Powiązany temat

Reklama
Reklama
Reklama

Dodatkowo śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna mógł być również sprawcą włamania do placówki oświatowej, do którego doszło pod koniec października. Sprawca sforsował drzwi balkonowe, wtargnął do budynku, skradając dwa laptopy i dwa tablety o łącznej wartości 7200 złotych.

Asp. szt. Krukowska-Bubiło podkreśliła, że działania policji w tej sprawie były skuteczne, a zatrzymany mężczyzna przyznał się do obu przestępstw. Teraz odpowie za zarzuty włamania do placówki oświatowej oraz kradzieży telefonu. Wobec popełnionych czynów grozi mu kara do 10 lat więzienia zgodnie z kodeksem karnym. Warto dodać, że podejrzany będzie odpowiadał za te czyny w warunkach recydywy, co może wpłynąć na wymiar kary.

 

Autor: Redakcja


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry