Kierowcy na celowniku – trzebnicka policja podsumowuje akcję „Prędkość”

predkosc434 286120
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

W minioną środę, 9 kwietnia, trzebniccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego włączyli się w ogólnopolską akcję „Prędkość”, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Działania te, jak podkreślają funkcjonariusze, miały zarówno wymiar represyjny, jak i edukacyjny. Na terenie powiatu trzebnickiego zatrzymano do kontroli aż 30 kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Łącznie skontrolowano 35 pojazdów.

„Prędkość to wciąż jeden z głównych czynników wpływających na ryzyko i skutki wypadków drogowych. Naszym celem jest uświadamianie kierującym, jak ważne jest dostosowanie prędkości nie tylko do przepisów, ale i warunków panujących na drodze” – tłumaczy podkom. Daria Szydłowska z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

W trakcie działań funkcjonariusze nie ograniczali się wyłącznie do pomiarów prędkości. Sprawdzano również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe pasy bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. W jednym przypadku zatrzymano prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Reklama
Reklama
Reklama

Czytaj dalej

Powiązany temat

Reklama

Policja podkreśla, że działania tego typu nie są jednorazowe. Regularne kontrole mają nie tylko wyłapywać wykroczenia, ale też działać prewencyjnie – przypominać, że nadmierna prędkość może mieć tragiczne konsekwencje.

Źródło informacji KPP w Trzebnicy


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry