Piotr Lato: od nauczyciela do muzyka na własnych zasadach

lato praca muzyka foto
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Znany z programów „Big Brother”, „Idol” i „The Voice of Poland” Piotr Lato dziś stawia na nowy etap w życiu. Po latach pracy jako lektor języka niemieckiego i angielskiego, artysta postanowił powrócić do swojej największej pasji — muzyki. W rozmowie z agencją Newseria przyznaje, że praca nauczyciela dawała mu satysfakcję, ale prawdziwym spełnieniem jest tworzenie i śpiewanie.

„Bardzo lubię uczyć języków, ale to muzyka mnie napędza. Z Karoliną Charko tworzymy duet w życiu i na scenie, więc chcemy się ustabilizować i rozwijać wspólne projekty muzyczne” – mówi wokalista.


Powrót do źródeł

Popularność Piotra Lato rozpoczęła się od telewizji. Najpierw reality show „Big Brother”, potem talent show „Idol” i „The Voice of Poland” – to właśnie te programy otworzyły mu drzwi do świata show-biznesu. Choć przyznaje, że przez lata czuł się „zamknięty w pudełku” wizerunku telewizyjnego uczestnika, dziś patrzy na to z dystansem.

Reklama
Reklama

„To była szalona popularność. Ale też coś, co mnie blokowało. Czułem, że muszę spłacić pewien dług. Dopiero po latach zrozumiałem, że czas wrócić do muzyki na własnych zasadach” – mówi.


35 muzyków, 4 gatunki, 1 wizja

Debiutancki album „Dust Bowl Desert Night Fantasies”, który ukazał się cztery lata temu, był dla artysty nowym otwarciem. W nagraniach wzięło udział aż 35 muzyków, a płyta łączyła grunge, folk, blues i dream pop. W tym roku – 14 listopada – premierę będzie mieć jego kolejny projekt, stworzony wspólnie z Karoliną Charko.

Jednak Piotr Lato już planuje więcej.

Reklama

Czytaj dalej

Powiązany temat

Reklama
Reklama
Reklama

„Mam teraz 800 piosenek, z których wybiorę te na drugą solową płytę. Moja droga była odwrotna – najpierw popularność, potem cisza, teraz dojrzałość. Ale i tak zaliczę wszystko, co artysta powinien – płyty, koncerty, może i znowu popularność. Tym razem z muzyki, nie z telewizji.”


Dla młodych artystów: wytrwałość, codzienność i pasja

Piotr Lato, który sam przeszedł trudną drogę od telewizyjnego rozgłosu po świadomą artystyczną niezależność, dziś chętnie wspiera młodych muzyków.

„Nie bójcie się pisać codziennie. Nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie – to ćwiczenie warsztatu. Uderzajcie do wszystkich drzwi, bo dopiero za setnym razem się uda. A przede wszystkim – nie poddawajcie się. Tylko ci, którzy wytrwają, znajdą swoją publiczność” – radzi.


Źródło

Agencja informacyjna Newseria


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry