Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na drogach powiatu trzebnickiego

nietrzeźwi kierowcy,powiat trzebnicki,policja,bezpieczeństwo drogowe,kontrola drogowa,kierowcy pod wpływem alkoholu,zagrożenie na drogach,odpowiedzialność kierowców
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na drogach powiatu trzebnickiego

Czytaj dalej

Powiązany temat

– odpowiedzialność czy zagrożenie?

Na drogach powiatu trzebnickiego doszło do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzali poważne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. W poniedziałek, 28 października, funkcjonariusze z trzebnickiej komendy drogowej zatrzymali 40-letniego kierowcę samochodu marki Ford. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu. Kilka godzin później zatrzymano 34-letniego kierującego Audi, również z wynikiem powyżej promila alkoholu w organizmie. W obu przypadkach zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a samochody przekazano osobom wskazanym.

nietrzeźwi kierowcy,powiat trzebnicki,policja,bezpieczeństwo drogowe,kontrola drogowa,kierowcy pod wpływem alkoholu,zagrożenie na drogach,odpowiedzialność kierowców

Wobec obu kierowców toczą się postępowania sądowe, które mogą zakończyć się karą nawet do 3 lat więzienia, wysoką grzywną oraz długotrwałym zakazem prowadzenia pojazdów. Policja podkreśla, że problem nietrzeźwości na drogach to kwestia nie tylko prawa, ale także odpowiedzialności za zdrowie i życie uczestników ruchu drogowego. Stąd apel do kierowców o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Źródło informacji KPP w Trzebnicy


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry