Wizyta Minister Edukacji na Dolnym Śląsku – wsparcie dla młodzieży i odbudowa po powodzi
Minister Edukacji, Barbara Nowacka, odwiedziła Dolny Śląsk, gdzie uczestniczyła w V Dolnośląskim Kongresie Młodzieżowym w Krzyżowej oraz wizytowała szkoły i placówki oświatowe, które ucierpiały w wyniku wrześniowej powodzi.
Kongres, organizowany przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego, zgromadził młodzieżowych liderów i radnych z całego regionu, by dyskutować o najważniejszych wyzwaniach współczesności, takich jak cyberbezpieczeństwo, zdrowie psychiczne, ochrona środowiska czy innowacyjne metody nauczania. „Polska szkoła musi się zmieniać, aby kształtować młodych liderów” – zaznaczyła Minister, podkreślając, że trwa opracowanie profilu absolwenta z kluczowymi kompetencjami.
Wizyta Minister Edukacji Barbary Nowackiej na Dolnym Śląsku
W Stroniu Śląskim Barbara Nowacka odwiedziła budowę modułowego przedszkola i żłobka, które zastąpią zniszczone powodzią placówki. Nowy kompleks ma być gotowy na koniec stycznia, a docelowy budynek powstanie w bezpiecznej lokalizacji w ciągu 1,5 roku. Minister zwróciła uwagę na środki przeznaczone przez MEN na odbudowę, podkreślając, że po raz pierwszy w subwencji uwzględniono także przedszkola.
W Żelaźnie otworzono tymczasową szkołę modułową dla uczniów podstawówki, których budynek szkolny został zalany. Nowa szkoła jest w trakcie budowy. „5,5 mln zł zabezpieczonych przez MEN na odbudowę to dopiero początek działań” – dodała Minister, dziękując nauczycielom i samorządowcom za zaangażowanie w zapewnienie ciągłości edukacji.
Minister Nowacka zadeklarowała, że w 2025 roku rząd przeznaczy dodatkowe fundusze na odbudowę placówek w regionach dotkniętych powodziami.
Czytaj dalej
Powiązany temat
Wizyta Minister Edukacji Barbary Nowackiej na Dolnym Śląsku
Źródło informacji GOV.pl
Czytaj dalej
Ten temat ma ciąg dalszy
Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.
