ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfuje w Olsztynie – pierwsze zwycięstwo w sezonie

Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfuje w Olsztynie – pierwsze zwycięstwo w sezonie

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie rozgrywkowym, pokonując na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Po zaciętym, czterosetowym spotkaniu kędzierzynianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a kluczowym zawodnikiem meczu okazał się Mateusz Rećko, który został wybrany MVP spotkania.

Początek meczu to wyrównana walka obu drużyn, jednak czujna gra w bloku oraz skuteczne ataki Rećko i Grobelnego pozwoliły ZAKSIE wypracować przewagę, którą utrzymali do końca pierwszego seta, wygrywając go 25:17. W drugim secie gospodarze zdołali się zrewanżować, między innymi dzięki skutecznym zagrywkom Armoy i Szerszenia, wygrywając tę część meczu 27:25 po emocjonującej końcówce.

Trzeci set należał jednak do ZAKSY, która od samego początku kontrolowała przebieg gry, wykorzystując błędy przeciwników i punktując w kontratakach. Podopieczni Andrei Gianiego prowadzili pewnie, wygrywając 25:20. Czwarty set rozpoczął się dominacją olsztynian, którzy szybko zdobyli przewagę 7:1. Kędzierzynianie nie poddali się jednak, stopniowo odrabiając straty dzięki skutecznym atakom Rećko i Grobelnego. W końcówce ZAKSA utrzymała przewagę i zakończyła mecz zwycięstwem 25:21.

Zwycięstwo w Olsztynie było ważnym krokiem dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla, która po trudnym początku sezonu zdołała zdobyć cenne punkty.

Czytaj dalej

Powiązany temat


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry