Nie zostawiaj śladu – kampania edukacyjna ostrzega przed turystycznym barbarzyństwem

Grafika nr 3
Oceń materiał
Radio DTR czyta:
Gotowy do czytania

Rozpoczęła się III edycja ogólnopolskiej kampanii „10 grzechów głównych nieświadomego turysty”, realizowana w tym roku pod hasłem: „Nie zostawiaj śladu”. Inicjatywa ma na celu uświadamianie turystom, jak nieświadome nawyki podczas wypoczynku nad wodą mogą prowadzić do poważnych szkód środowiskowych. Patronat medialny nad kampanią objęło Radio DTR.

Polska jest krajem o wyjątkowo bogatej sieci wodnej – z ponad 7 tysiącami jezior i 150 tysiącami rzek, potoków i strumieni. Niestety, jak wskazują organizatorzy kampanii, coraz częściej te tereny stają się ofiarami nieodpowiedzialnego wypoczynku. Problemem są nie tylko śmieci czy hałas, ale też działania mniej oczywiste – jak np. mycie naczyń w jeziorze, nielegalne pomosty, czy pozostawianie zanęt przez wędkarzy.

Reklama
Reklama
Reklama

Czytaj dalej

Powiązany temat

Reklama

– Każdy z nas ma wpływ. Nie chodzi tylko o to, czego NIE robić. Chodzi o to, JAK być odpowiedzialnym turystą. Zabieraj wspomnienia, nie zostawiaj śladów – apelują twórcy akcji.

Reklama
Reklama


📰 Śledź nas w
Google News, bądź na bieżąco z regionem

☕ Postaw kawę
Autor: Redakcja Radio DTR
Oceń po lekturze

Czytaj dalej

Ten temat ma ciąg dalszy

Wybraliśmy teksty, które naturalnie prowadzą czytelnika dalej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry